KETTLEBELL

 Trening z odważnikami kulowymi jest jedną z najefektywniejszych metod na poprawienie swojej kondycji fizycznej.
– Dzięki holistycznemu charakterowi ćwiczeń, trening jest bardzo efektywny a wymierne rezultaty, takie jak zwiększona siła, wytrzymałość czy utrata tkanki tłuszczowej, są    widoczne w krótkim czasie.
– Trening z odważnikami rozwija zarówno atrybuty fizyczne jak i mentalne. Mogą się one różnić w zależności od rodzaju rutyn oraz użytego obciążenia.
– W przeciwieństwie do sztangi czy hantli, odważniki mają przeniesiony środek ciężkości, dlatego podczas wykonywania ćwiczeń wymuszają cięższą pracę mięśni stabilizujących oraz bardziej równomierną dystrybucję obciążenia na wszystkie grupy mięśniowe.
– W przeciwieństwie do maszyn treningowych, gdzie ruch jest ograniczony często tylko do jednej płaszczyzny, podczas treningu z odważnikiem ciało musi zachowywać się jak jednostka, co gwarantuje ogólny rozwój wszystkich partii mięśniowych.
– Trening dzięki swej balistycznej naturze sprawia, że układ sercowo- naczyniowy pracuje bardzo intensywnie, co poprawia ogólną wytrzymałość.
– Dzięki długim seriom powtórzeń, podczas których ciało pozostaje pod ciągłym obciążeniem, pracujemy z układem nerwowym, co pozwala na uzyskanie niesamowitej siły, mocy oraz wytrzymałości siłowej bez nadmiernej hipertrofii mięśniowej.
– Praca z odważnikami powoduje wymuszoną współpracę pomiędzy wszystkim systemami organizmu więc pozwala na harmonijny rozwój ciała jako całości.
– Odważniki sportowe są narzędziem numer jeden, jeżeli chodzi o rozwój mięśni napinaczy biodrowych oraz mięśni pleców.
– Trening z odważnikami zwiększa siłę, elastyczność oraz odporność na urazy całej obręczy barkowej i mięśni ramienia.
– Dzięki nieograniczonemu zakresowi ruchów podczas wykonywania ćwiczeń oraz dużym siłom działającym na układ mięśniowo-szkieletowy, kiedy wykonujemy ćwiczenia balistyczne, ciało staje się bardziej odporne na urazy.
– Ćwiczenia wykonywane z poprawnie technicznie wzmacniają połączenia stawowe jak żadne inne narzędzie.
– Mnogość ćwiczeń jakie możemy wykonać z parą odważników w domowym zaciszu sprawia, że powinny one być narzędziem nr jeden w domowej siłowni.
– Trening z odważnikami przyspiesza metabolizm i pozostaje on na tym poziomie nawet do kilku godzin po treningu, co sprawia że odważniki są narzędziem nr jeden jeżeli chodzi o kontrolę wagi ciała oraz spalanie tkanki tłuszczowej.
Kettlebell to tradycyjny rosyjski [ros.: girya] przyrząd do ćwiczeń o niecentralnie położonym środku ciężkości, używany jest przez rosyjskie i amerykańskie służby specjalne i policję. W klubach fitness cieszy się rosnącą popularnością ze względu na swoją funkcjonalność, szybkie rezultaty treningowe i atrakcyjność formy ruchowej.
Kettlebells to coś więcej niż chwilowa moda i przekonuje się o tym każdy, kto choć raz spróbuje treningu z nimi.
Treningi z kettlebells pozwalają całościowo zadbać o swoje zdrowie i sprawność oraz spalać tkankę tłuszczową i rzeźbić sylwetkę. Kettlebells stanowią prostą i przyjemną metodę na wyśmienitą kondycję, wzmocnienie mięśni, stawów i kości oraz profilaktykę wad postawy i schorzeń kręgosłupa.
Wzrost siły i dynamiki to korzyści, z których najchętniej czerpią mężczyźni.
Kobiety trenując z KETLAMI harmonicznie poprawiają swój wygląd. Poprawią sylwetkę angażując przy ćwiczeniach mięśnie nóg, pośladków, brzucha, grzbietu oraz ramion.

JAK TO DZIAŁA ?

Kettlebells w odróżnieniu od typowych hantli czy sztangi mają przesunięty środek ciężkości, To powoduje, że jego masa ma ciągły nacisk na mięsnie przedramienia zwiększając ich siłę oraz wytrzymałość. Trening z odważnikami wymaga nie tylko balansu i koordynacji podczas ćwiczeń, ale również zaangażowania dużej ilości mięśni całego ciała. Im więcej pracujących mięśni w danym ćwiczeniu tym więcej kalorii jest spalane do produkcji energii. Stosując większe ciężary podczas treningu odczuwa się szybkie przyrosty siły funkcjonalnej.

Czy odważniki są dla kobiet ?

Jak najbardziej tak.
Odważniki kettlebells staja się w szybkim tempie bardzo popularne wśród kobiet. Unikalna budowa odważników sprawia, że trenują każdy mięsień ciała w perfekcyjnej harmonii. Z dużą skutecznością atakują mięśnie nóg oraz pośladków pozostawiając smukłą i wysportowaną sylwetkę.

Kto trenuje z kettlebells ?

Wszyscy, którzy poszukują efektywnego i ekstremalnegO programu treningowego.
Odważniki kettlebells najbardziej doceniane są przez zawodników sportów walki. Do swoich programów treningowych dołączyli je światowej klasy zawodnicy MMA, doskonale nadają się w zapasach, boksie, kickboxingu oraz innych sztukach walki.
Elitarne jednostki wojskowe, Straż Pożarna oraz Policja wykorzystują wielofunkcyjność odważników do utrzymaniawysokiej sprawności fizycznej.
Sporty siłowe takie jak dwubój olimpijski czy inne dyscypliny gdzie wymagana jest siła dynamiczna. Szerokie zastosowanie odważniki znalazły w fitness klubach gdzie trenuje nimi każdy entuzjasta fitness.

Jaka jest prawidłowa waga dla mnie ?

Ważną rzeczą w wyborze odważnika jest dopasowanie wagi do swoich potrzeb oraz faktycznego stanu sprawności fizycznej.